Europosłanka Beata Kempa: Bezpieczeństwo Polski jest zawsze zagrożone

fot. Radio Rodzina

Prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
To pokłosie konferencji związanej z sytuacją w bliskim sąsiedztwie wschodniej flanki NATO. Przywódcy części krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego rozmawiali o możliwych scenariuszach i działaniach, które Sojusz i Unia Europejska powinny i mogą podjąć w obliczu, gdyby doszło do jakiegokolwiek aktu agresji – czy wobec Ukrainy czy w innym miejscu. 

Europosłankę Beatę Kempę pytamy czy Polska w tym momencie znajduje się w niebezpieczeństwie.

-Bezpieczeństwo Polski jest zawsze zagrożone – mówi europosłanka Beata Kempa.


W tej sprawie nie powinna przeszkadzać opozycja, dodaje eurodeputowana.

W spotkaniu uczestniczyli prezydent USA Joe Biden, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emanuel Macron, premier Włoch Mario Draghi, szef rządu Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Ostatnie dwa posiedzenia RBN prezydent zwoływał w marcu 2020 roku, dotyczyły one koronawirusa oraz tarczy antykryzysowej.
Do NATO należy 30 państw położonych w Europie i Ameryce Północnej oraz Turcja.

Czeski projekt umowy w sprawie Turowa jest gotowy do omówienia przez tamtejszy rząd. Z projektem umowy ma zapoznać się w środę (26.01), po czym zdecyduje, czy dalsze rozmowy na temat Turowa będą prowadzone na poziomie ministrów, czy premierów obu państw. Sprawę komentuje europosłanka Beata Kempa.

– W żadnym wypadku nie można ingerować w rozmowy – mówi europosłanka Beata Kempa.

Eurodeputowana Beata Kempa podtrzymuje zdanie, że kopalnia Turów nie zostanie zamknięta..

Czeska minister środowiska Anna Hubaczkova chce, aby negocjacje były kontynuowane jak najszybciej. „Idealnie do końca stycznia” – powiedziała Hubaczkova, cytowana przez Czeską Agencję Prasową.

POSŁUCHAJ:

inf.wł./IAR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content