Europoseł Ujazdowski w „Porannym Gościu” …

fot. Radio Rodzina

Wystąpienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim oddramatyzowało trochę to złe zainteresowanie Polską – tak oceniał wczorajszą debatę europoseł z ramienia PiS-u Kazimierz Michał Ujazdowski – Poranny Gość Radia Rodzina.

Jest jeden dość istotny czynnik, który nie został zauważony przez polskich komentatorów – dodaje dzisiejszy Poranny Gość Radia Rodzina.

To jest taki rodzaj protekcjonalizmu, poczucia wyższości wobec całej Europy Środkowej, puentuje Kazimierz Michał Ujazdowski. Debata w parlamencie Europejskim została zorganizowana w związku z wątpliwościami dotyczącymi zmian w Trybunale Konstytucyjnym i ustawy medialnej.

„2-0 dla rządzących w Polsce. Prezydent Duda w Brukseli, dzisiaj premier Szydło w Strasburgu" -  tak komentował debatę minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Najważniejsze są jednak efekty naszych rządów, które będą skutkować zmianami społecznymi – podkreśla eurodeputowany Ujazdowski.

Kazimierza Michała Ujazdowskiego zapytaliśmy także o ESK. W niedzielę Wrocław stał się oficjalnie Europejską Stolicą Kultury. Czy zatem słyszeć te głosy także w Unii Europejskiej?

Musimy zadbać o promocję tego wydarzenia, zaznacza poseł do PE.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Rozmowę prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content