Europoseł Czarnecki w #PORANNYGOSC o …

fot. PJB/RR

Nie milkną echa wyboru nowego premiera RP. Mateusz Morawiecki został w poniedziałek zaprzysiężony na prezesa Rady Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę, zastępując na tym stanowisku Beatę Szydło, która w ubiegły czwartek złożyła rezygnację.

Jak nowy premier odbierany jest na arenie europejskiej?

 - Mateusz Morawiecki jest tutaj w Brukseli dobrze znany – mówi europoseł Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Poranny Gość Radia Rodzina:

Dziś nowy premier uda się z pierwszą zagraniczną wizytą do Brukseli, gdzie weźmie udział m.in. w szczycie Rady Europejskiej, spotka się także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

Czy Mateusz Morawiecki będzie w stanie uspokoić nieprzychylne nastroje względem Polski panujące w Europie?

 - Nie miałbym zbyt wielkich złudzeń, jesteśmy konkurencją dla bogatych krajów Unii Europejskiej – dodaje Ryszard Czarnecki:

Premier Morawiecki w wywiadzie dla TV Trwam powiedział o potrzebie „rechrystianizacji Europy”.

 - Politycy europejscy muszą akceptować naszą tożsamość, nowy premier będzie szukał dialogu, ale nie za cenę naszych wartości – zaznacza europoseł:

Porannego Gościa zapytaliśmy również o to, czemu ma służyć rekonstrukcja rządu i czy zmiana premiera jest zapowiedzią większych zmian?

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał ks. Cezary Chwilczyński


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content