„Dziewczynki mają być skromne i czyste, a chłopcom nie wolno płakać”. Dzielny Lew uczy o stereotypach, które ucinają skrzydła

mat.pras.

„Dziewczynki mają być skromne i czyste, a chłopcom nie wolno płakać. Stereotypy krzywdzą i ucinają skrzydła.” – podkreśla Agnieszka Bocheńska-Niemiec, autorka książki „Nawet Dzielny Lew” – bajki, która uczy, że dzieci mogą być tym kim chcą.

– Dzielny Lew „nie walczy” ze stereotypami, ale tłumaczy jak funkcjonuje świat. Myślę że, duża w tym rola rodziców jak ten świat będą dziecku pokazywać. Stereotypy krzywdzą i ucinają skrzydła. Jeżeli dziewczynka cały czas słyszy, że samochody są nie dla niej, że powinna być delikatna, chowana w cieniu.

Dzielny Lew uczy, że tego, że dzieci mogą być tym kim chcą – dodaje Agnieszka Bocheńska-Niemiec.

Pomysł na bajkę to prezent na 2. urodziny synka autorki, która postanowiła, że książka z takim przesłaniem powinna trafić do większej grupy młodych czytelników.

Na portalu wspieram.to trwa zbiórka potrzebnej kwoty do ukończenia książki. Nadwyżkę ze zbiórki autorka przekaże na działania Fundacji Go’n’Act, działającej na rzecz Dzieci.

Posłuchaj całej rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content