Dytko w #PORANNYGOSC Przyszedł czas …

fot. PJB/RR

Za nami pierwsza połowa lutego. Z zapowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego w najbliższym czasie powinniśmy poznać nazwisko kandydata na prezydenta Wrocławia z ramienia prawicy.

 - Rozmowy ws. kandydatów wciąż są prowadzone. Rolą naszych liderów jest jak najskuteczniej to poukładać, mówił w „Porannym Gościu” Piotr Dytko, radny sejmiku województwa dolnośląskiego, członek Zarządu Krajowego Porozumienia i szef struktur Porozumienia w okręgu wrocławskim.

Wiceminister Jarosław Gowin popiera kandydaturę senatora Jarosława Obremskiego. Wśród wrocławskiej Zjednoczonej Prawicy pojawia się także nazwisko Mirosławy Stachowiak – Różeckiej.

Lider partii Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki zaproponował Prawu i Sprawiedliwości koalicję w nadchodzących wyborach samorządowych. Piotra Dytko pytaliśmy się, czy taki ruch jest możliwy.

– Im szerszy szerszy blok prawicy tym lepiej, zaznacza szef struktur Porozumienia w okręgu wrocławskim.

W poprzednich wyborach samorządowych w 2014 Polska Razem, Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość mieli na listach do sejmiku wspólnych kandydatów.

„Porannego Gościa” pytaliśmy także jakiego prezydenta potrzebuje Wrocław?

Wicepremier Jarosław Gowin 4 listopada podczas Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy ogłosił powstanie nowego ugrupowania. Jego nazwa to Porozumienie.

– Jesteśmy silnym ugrupowaniem, mówi członek Zarządu Krajowego Porozumienia.

Z Piotrem Dytko rozmawialiśmy także o porozumieniu rezydentów z rządem.

POSŁUCHAJ:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content