#DWK: Wrocław uczci 35. rocznicę …

fot. Radio Rodzina

Konferencja pt. Przesłanie św. Jana Pawła II na czas kryzysu Kościoła otworzy wydarzenia upamiętniające 35. rocznicę pierwszej wizyty papieża św. Jana Pawła II we Wrocławiu, która odbyła się na wrocławskich Partynicach 21 czerwca 1983 r.

Mówi Juliusz Woźny rzecznik Centrum Historii Zajezdnia.

W spotkaniu o godz. 12.30 weźmie udział m.in. Krzysztof Zanussi, bp Andrzej Siemieniewski, ks. prof. Waldemar Cisło i prof. Andrzej Wiszniewski, a także kard. Henryk Gulbinowicz.

 

Jak zrodził się pomysł uczczenia  35. rocznicy pierwszej wizyty papieża św. Jana Pawła II we Wrocławiu? – mówi Tomasz Krajewski – współorganizator wydarzenia.

 

ZOBACZ WIDEO

Wieczorem w tym dniu przed katedrą wrocławska odbędzie się koncert zespołu SKALDOWIE pt:  "Nie lękajcie się".  Przed koncertem katechezę  "My – pokolenie JPII" wygłosi perkusista zespołu Jana Budziaszek.

ZOBACZ WIDEO

Na placu przed bazyliką garnizonową p.w. św. Elżbiety będzie prezentowany samochód, którym przez wiele lat św. Jana Paweł II podróżował po diecezji rzymskiej odwiedzając liczne klasztory i parafie.

 

35 lat temu 21 czerwca na wrocławskie Partynice przybyło ponad milion Wrocławian i Dolnoślązaków, którzy przybyli na spotkanie z Piotrem naszych czasów.

A więcej już jutro (20 czerwca) w rozmowie "Dziś w Kościele" o godz. 13.10. ZAPRASZAMY!

ALFA LANCIA THEMA (nr rejestracyjny SCV00888 nr podwozia: ZLA834000 00246960 nr rejestracyjny 834BD54A  poj. 2849 cm moc 108 kW benzyna).   Po raz pierwszy zaprezentowano ją na salonie samochodowym w Turynie w 1984 roku z nadwoziem wystylizowanym przez Giugiaro. Produkowana do 1994 roku, uchodziła za najbardziej prestiżowy model firmy Lancia. W 1989 roku wprowadzono odmianą wersji 8.32 z 205-konnym (151 kW), 8-cylindrowym, 32-zaworowym silnikiem rodem z zakładów Ferrari. Jan Paweł II otrzymał Themę z nadwoziem sedan w prezencie od koncernu FIAT, zarejestrowano ją w Watykanie w kwietniu 1990 roku. Papieże jest biskupem Rzymu, a do obowiązków każdego biskupa należy stałe wizytowanie parafii w diecezji; Thema służyła właśnie do tych wyjazdów. Prezentowany egzemplarz lancii jest dostosowany do wymogów bezpieczeństwa obowiązujących przy ochronie papieża.

mat. prasowe

ZOBACZ WIDEO


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content