Duda i Babiarz w #PorannyGość …

fot. Radio Rodzina

Gośćmi Radia Rodzina byli senator Jarosław Duda z Platformy Obywatelskiej i poseł Piotr Babiarz z Prawa i Sprawiedliwości.

We Wrocławiu odbędzie się dziś druga runda Czarnego Protestu. Czemu ma służyć? Jarosław Duda, senator PO, Poranny Gość Radia Rodzina, twierdzi, że kobiety nie protestują dziś przeciwko projektowi ustawy antyaborcyjnej, ale walczą o prawa kobiet:

Jarosław Duda dodaje, że protest Islandii miał swoje skutki – po nim to właśnie kobieta została prezydentem. Jest to więc pewna odsłona polityczna, której bym nie lekceważył – dodaje senator.

 - Rozumiem, że każdy ma prawo do protestu, ale nie widzę w tym wypadku żadnej przyczyny – mówi Piotr Babiarz, poseł PiS, drugi Poranny Gość Radia Rodzina:

– Szczerze mówiąc, nie znajduję przyczyn, aby takie protesty miały miejsce – puentuje poseł Babiarz.

Z Porannymi Gośćmi rozmawialiśmy także o umowie CETA, która budzi wątpliwości na arenie międzynarodowej.

Rząd Walonii jest przeciwny wprowadzeniu CETY. Także wewnątrz naszego rządu pojawiają się obawy. Umowa, która dopuści bezzcłowy eksport z Kanady do Unii jabłek modyfikowanych genetycznie, może zaburzyć sytuację rolników i sprzedaży jabłek w Polsce.

 - Wstrzymałem się od decyzji podczas głosowania nad tą umową – mówi poseł Babiarz:

Wprowadzenie umowy może oznaczać dla nas tańsze towary, ale wydane przez nas pieniądze nie pomogą w ten sposób polskiej gospodarce – dodaje senator Duda:

Rząd polski ostatecznie zaakceptował umowę. Walonia, która była przeciw, ma dziś dać odpowiedź. W czwartek miałby odbyć się szczyt Unia-Kanada, podczas którego umowa miałaby zostać podpisana.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content