Duchowa adopcja dziecka?

librestock.com

Może nie wszyscy pamiętają, że 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy dzień świętości życia. Wiąże się z tym możliwość duchowego zaadoptowania jakiegoś życia już poczętego. O co w tym chodzi, jak wygląda taka modlitwa i ile trwa? O tym opowiedziała Maria Bartkowiak, Diecezjalna Koordynator Duchowej Adopcji.

Jak się okazuje już na samym początku rozmowy, Duchowa Adopcja Życia Poczętego jest odpowiedzią na masowe dokonywanie aborcji na całym świecie. Modlitwa więc ma ochronić powołane już istnienie w łonie matki. Ma też jednak jeszcze inne oblicze – pomóc radzić sobie w traumie po podjętej decyzji usunięcia ciąży.

Modlitwa codzienna odbywa się – tak jak ciąża – przez dziewięć miesięcy. Czy tylko 25 marca możemy zaadoptować duchowe dziecko?

Maria Bartkowiak opowiedziała o różnych sposobach, by sobie pomóc w tej adopcji. Czy jednym z takich sposobów jest nadanie imienia dziecku? I jak w końcu wygląda taka modlitwa?

Warto zaznaczyć, że ta modlitwa pomaga uchronić nie tylko dzieci, ale i matki.

Pani Maria wyjaśnia, kto może przystąpić do duchowej adopcji. Jednym słowem – każdy.

Tak jak powiedziała Maria Bartkowiak podczas rozmowy, można się z nią skontaktować telefonicznie: tel. 603 134 746, bądź przez e-mail: marysia@life.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content