Dołącz do chóru Opery Wrocławskiej!

opera.wroclaw.pl

Śpiewać każdy może… – znany dalszą część tego powiedzenia, ale w Operze Wrocławskiej nikt naszego śpiewu pod tym kątem oceniać nie będzie. Do chóru Amanti dell’Opera może dołączyć każdy: od uczniów po seniorów. Najmłodsi w Operze mogą liczyć również na zajęcia w ramach Accademia dell’Opera.

Na temat obu projektów rozmawialiśmy w audycji Przystanek Kultura z Anną Wagner, zajmującą się w Operze Wrocławskiej projektami edukacyjnymi, oraz z Lilianą Jędrzejczak, kierowniczką chóru Amanti dell’Opera.

Aby dołączyć do projektu chóralnego nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego ani doświadczenia w czytaniu nut. Wystarczy pozytywne nastawienie, chęć do pracy i miłość do wspólnego śpiewania.
Na czym polegają spotkania chóru Amanti dell’Opera?
Spotkania podzielone są na dwie części. Pierwsza rozpoczyna się od ćwiczeń z emisji głosu, jego świadomego wydobywania, artykulacji, pracy nad odpowiednią postawą ciała oraz poznania tajników terminologii muzycznej. Druga część spotkania polega na nauce utworu zaczerpniętego z aktualnego repertuaru Opery Wrocławskiej.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?
Spotkania chóru Amanti dell’Opera odbywają się dwa razy w miesiącu o godz. 16:00 w foyer Opery Wrocławskiej.

www.opera.wroclaw.pl

Więcej informacji na stronie Opery Wrocławskiej

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl