Dariusz Sztylka: „czuć nowy efekt pracy trenera”

slaskwroclaw.pl

Od ponad dwóch tygodni Śląsk Wrocław ma nowego trenera. W debiutanckim meczu pod wodzą Jacka Magiery, wojskowi wygrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1.

W Porannym Gościu Radia Rodzina, dyrektor sportowy Śląska Wrocław – Dariusz Sztylka podkreśla, że w szatni panuje bardzo dobra atmosfera.

– Nie tylko punkty w kolejnych meczach, ale również jest ważny dla nas styl gry, ponieważ chcemy, aby stadion po pandemii był zapełniony – dodaje dyrektor Dariusz Sztylka.

Jacek Magiera wcześniej trenował kadrę reprezentacji Polski U-20 oraz U-21. Eksperci uważają, że to może oznaczać, iż chętniej będzie stawiał na młodych zawodników, szczególnie, że w meczu z Jagiellonią zagrał 22letni Konrad Poprawa.

– Trener nie patrzy na pesel, ale na dyspozycję zawodników – komentuje nasz Poranny Gość.

Poruszyliśmy w rozmowie również kwestię dot. samej zmiany trenera. Jak informuje Dariusz Sztylka, zarządowi zależało na uratowaniu tego sezonu, czyli walkę o podium.

W najbliższą sobotę (10 kwietnia) Śląsk Wrocław u siebie podejmie w meczu przyjaźni Lechię Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content