Czas na odwiedziny u św. …

fot. Radio Rodzina

2 września spotkamy się z Państwem w parafii pw. św. Faustyny na wrocławskim Biskupinie.

Parafia pw. św. Faustyny obejmuje swoim zasięgiem ok. 7500 mieszkańców. Działa w niej kilkanaście wspólnot, m.in. Żywy Różaniec, Wspólnota Miłosierdzia Bożego, Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Liturgiczna Służba Ołtarza, Domowy Kościół, Grupa Modlitwy Kontemplacyjnej czy Pogotowie Modlitewne.

Patronką parafii jest św. Faustyna – Apostołka Miłosierdzia. Chrystus uczynił siostrę Faustynę odpowiedzialną za szerzenie kultu Jego Miłosierdzia. Polecił pisanie Dzienniczka poświęconego tej sprawie, odmawianie nowenny, koronki i innych modlitw do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godzinie 15:00 Faustyna czciła Jego konanie na krzyżu. Przepowiedziała także, że szerzona przez nią forma kultu Miłosierdzia Bożego będzie zabroniona przez władze kościelne. Dzięki s. Faustynie odnowiony i pogłębiony został kult Miłosierdzia Bożego. To od niej pochodzi pięć form jego czci: obraz Jezusa Miłosiernego ("Jezu, ufam Tobie"), koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia (godzina 15, w której Jezus umarł na krzyżu), litania oraz święto Miłosierdzia Bożego w II Niedzielę Wielkanocną.Proboszczem parafii jest ks. Marek Dutkowski, posługę wikariuszy pełnią ks. Igor Urban oraz ks. Wojciech Borowski.

W parafii św. Faustyny będziemy obecni od godz. 8:00 do 13:00. Z okazji 25-lecia Radia Rodzina będą Państwo mieli okazję wpisać się do naszej księgi pamiątkowej, przygotowaliśmy także książki o tematyce duchowej, słodkości dla dzieci oraz cytaty z Pisma św. na dobry dzień :) Do zobaczenia!

inf. wł/brewiarz.pl


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content