Bp Siemieniewski w „Porannym Gościu” …

fot. Radio Rodzina

Katolicy nie powinni brać udziału w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii – czytamy w komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Setki bilbordów w całym kraju przekonują Polaków, że wszystkim ludziom, także homoseksualnym, biseksualnym i transpłciowym należy się szacunek, otwartość, dialog który wypływa z wartości chrześcijańskich – W tym zestawieniu brakuje słowa pomoc, mówił dziś w audycji „Poranny Gość” bp A. Siemieniewski.

Jaką postawę winien zatem przyjąć chrześcijanin – katolik?

W Kościele Katolickim w Polsce obchodziliśmy wczoraj (18 września) 50-ty Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W Kościele powszechnym dzień ten przypada w styczniu. Właśnie wtedy papież Franciszek wystosował orędzie na tegoroczny dzień pod tytułem „Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie”. Biskupa pytaliśmy o związki między komunikowaniem a byciem miłosiernym?

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu to dzień, w którym w sposób szczególny nasza uwaga skupia się na roli mediów – zwłaszcza prasy, radia i telewizji, a współcześnie również Internetu.

Z biskupem A. Siemieniewskim rozmawialiśmy także o projekcie ustawy w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę oraz o Archidiecezjalnej Pielgrzymce Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę.

POSŁUCHAJ:

Prowadził red. Krzysztof Kunert


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content