Bp Siemieniewski i Tomasz Piechnik …

fot. BM/RR

Pomoc imigrantom czy uchodźcom to sprawa Kościoła czy państwa? Na to pytanie szukali odpowiedzi dzisiejsi Poranni Goście

Dyskusja w sprawie przyjęcia imigrantów budzi wiele emocji, nie ustaje także polemika wewnątrz Kościoła: jedni mówią o otwartości na przybyszy, niezależnie od ich wyznania i powodu imigracji, inni są sceptyczni:

mówił ks. bp Andrzej Siemieniewski

Archidiecezja Wrocławska przygotowała się do przyjęcia uchodźców już wcześniej. Caritas w marcu podała rządowi informacje dotyczące możliwości pomocy ludziom, którzy uciekają ze swoich krajów, by ratować własne życie, zaznacza Tomasz Piechnik ze wspólnoty Hallelujah:

Niezależnie od tego, jakie mamy zdanie na temat przyjmowania uchodźców do Polski, wszyscy możemy się za nich modlić. Okazją do tego będzie nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się 23 września o godz. 19:00 u wrocławskich paulinów. Modlitwa zatytułowana jest „Umrzeć z nadziei”. W trakcie nabożeństwa swoim świadectwem podziela się Syryjczycy, którzy mieszkają od lipca we Wrocławiu oraz mieszkańcy Strachocina, którzy przyjęli do siebie ludzi z Donbas.

Z kolei w przyszły czwartek o godz. 17:00 przed Bazyliką św. Elżbiety odbędzie się różaniec za prześladowanych.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content