„Bóg zapłać za takie rapsy”. Ks. Adam Anuszkiewicz z Białegostoku rapuje o 7 grzechach

youtube.com

Praca z młodzieżą, która jest zbuntowana, ma problemy w rodzinie, szkole, konflikt z prawem – skłoniła go do poszukiwania nieszablonowego sposobu na mówienie o Bogu. Ksiądz Adam Anuszkiewicz, wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku, kapelan Zakładu Poprawczego, egzorcysta i raper opowiada nam o swojej twórczości.

Na płycie „7 grzechów” ksiądz Anuszkiewicz rozbija grzechy na czynniki pierwsze, a hip-hopowe beaty oparte są na klasycznych motywach muzycznych m.in.: Prokofieva, Vivaldiego, Beethovena, Rossiniego czy Brahmsa. Ksiądz-raper bawi się też przetwarzaniem sloganów tj. CHWDP, który dla wielu kojarzy się jednoznacznie, a ks. raper rozwija go na swój sposób – Chrystus Wam Daje Pokój.

Pod filmami księdza w serwisie Youtube znajdziemy takie komentarze:

„Podziwiam za odwagę w przełamywania tabu i odnalezienia powołania ewangelizacji w takim charakterze”; „kładziesz na deski nie jednego topowego rapera ponieważ w Hip-Hop’ie chodzi o prawdę”; „Bóg zapłać za takie rapsy”; „Szacunek ludzi parafii”.

Kim są podopieczni Zakładu Poprawczego w Białymstoku? Jak ksiądz-raper się z nimi dogaduje? Czy najkrótsza droga, by do nich dotrzeć to rap? Czy jego muzyka daje nadzieje? O tym w rozmowie z ks. Adamem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content