Bliskie spotkania ze sztuką w Muzeum Współczesnym Wrocław

fot. Radio Rodzina

Na czas panującej pandemii i zamknięcia instytucji kultury, Muzeum Współczesne Wrocław przygotowało szereg warsztatów i działań on-line zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dla seniorów. Wśród nich – telefoniczny eksperyment!

O wydarzeniach w Muzeum Współczesnym rozmawialiśmy w Przystanku Kultura z Anną Krukowską:

Zabawy ze sztuką

Najmłodsi widzowie oraz ich bliscy zaproszeni są na warsztaty Zabawy ze sztuką – każda z takich ,,zabaw” nawiązuje do którejś z aktualnych wystaw Muzeum Współczesnego, tym samym pomagając lepiej ją zrozumieć. Odpowiada też na pytania pozornie nieskomplikowane: Jak uzyskać kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy? Jakiego koloru jest światło używane w ciemni fotograficznej? Jak w interesujący sposób sfotografować martwą naturę?

Te proste ćwiczenia, które naświetlają dany aspekt np. zdjęcia, są w stanie wyjaśnić wiele subtelności, to czym kierował się artysta, ale także wyrobić własną interpretację.

– Anna Krukowska, Muzeum Współczesne Wrocław


Do Zabaw ze sztuką z Muzeum Współczesnym możemy dołączyć na kanałach social media: Facebook i YouTube.

Telefonicznie / Eksperymentalnie. Działanie dla seniorów i…

Seniorzy, którzy chcieliby spędzić czas twórczo i bezpiecznie, czyli bez wychodzenia z domu, zaproszeni są do eksperymentu artystycznego. Jego celem jest stworzenie dzieła nawiązującego do obecnej sytuacji pandemicznej – polega na realizowaniu w parach twórczych zadań za pomocą systematycznych rozmów telefonicznych. Eksperyment można również przeprowadzić samemu, wystarczy zebrać grupę minimum trzech osób (2 uczestników + 1 koordynator).

Poszczególne zadania związane z eksperymentem opisane są tutaj.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content