Biskup Siemieniewski w #PORANNYGOSC o …

fot. Radio Rodzina

Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, inaczej nazywana Bożym Ciałem. Tego dnia w parafiach odbywają się procesje, które po drodze zatrzymują się przy przygotowanych przez wiernych ołtarzach.

 - Uczestnictwo w procesjach jest radosną manifestacją naszej wiary, mówił dziś w audycji „Poranny Gość” ks. bp Andrzej Siemieniewski.

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny zaprasza wiernych archidiecezji wrocławskiej do udziału w centralnych wydarzeniach z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (15 czerwca).

Procesja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 i wyruszy z wrocławskiej katedry św. Jana Chrzciciela, by przejść do bazyliki garnizonowej św. Elżbiety w Rynku. 

ZOBACZ WIDEO

W godzinach wieczornych natomiast na placu Wolności – między Operą a Narodowym Forum Muzyki – odbędzie się koncert uwielbienia "Wniebogłosy". Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Jak przeżyć tę uroczystość i nie zatracić istoty, mówi bp Siemieniewski.

ZOBACZ WIDEO cz.1

ZOBACZ WIDEO cz. 2

– Niesie nas także w strumień Bożej obecności wypływającej z Eucharystii do wszystkich środowisk naszego życia, puentuje biskup.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content