Biennale WRO 2021. Największy przegląd sztuki współczesnej w Polsce

fot. Radio Rodzina

W środę 12 maja wystawą „Start Reverso” rozpocznie się 19. edycja Biennale Sztuki Mediów WRO. W programie są m.in. instalacje, wydarzenia performatywne, koncerty czy spotkania dla całych rodzin.

Od 1989 roku Biennale WRO prezentuje najciekawsze kierunki rozwoju w kulturze nowych mediów. Hasłem przewodnim 19. odsłony wydarzenia jest Reverso rozumiane jako odwrócenie, zmiana. To wejście do galerii i pracowni artystycznych oraz wyjście w miejską przestrzeń.

Inauguracja Biennale WRO (12 maja) to instalacje artystów z różnych krajów odnoszące się do wyzwań komunikacji, poczucia wspólnoty w dobie sztucznej inteligencji. W Galerii Entropia (godz.17:30) zobaczymy pracę The Internet of Dead Things Institute, którego działalność jest poświęcona ponownemu wykorzystywaniu przestarzałych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. W IP Studio (18:30) posłuchamy dźwięków topniejącego lodowca – praca pt. „Rhone” jest rezultatem 3-miesięcznej ekspedycji portugalskiego artysty na lodowiec Rodanu.


Tego samego dnia Centrum Sztuki WRO (20:00) pokaże wizję rozpadającego się post-świata w „All Or Nothing At All” oraz artystyczną refleksję na temat osławionego Zegara zagłady w „Atomic Time Torture”.

Wydarzenia w ramach Biennale są bezpłatne i potrwają do końca roku. Towarzyszyć im będzie projekt Reverso Redux, obejmujący symultaniczne działania performatywne: zawsze we Wrocławiu oraz w wybranych miastach świata (Paryż, Londyn, japońska Fukuoka).

Naszym gościem był koordynator wydarzenia – Paweł Janicki z Wro Art Centre. Rozmawiamy o programie Biennale, dostępności sztuki współczesnej oraz historii VR w Polsce.

POSŁUCHAJ

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 2.

Rozmawiała Daria Detlaf.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content