Anna Dutkiewicz w „PORANNYGOSC” o …

fot. Radio Rodzina

Przed nami największy w Polsce i ostatni XIV bal dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla małych pacjentów wrocławskich szpitali.

Pierwszy Bal Dobroczynny został zorganizowany w 2003 roku dla Julii Zakrockiej chorej na artrogrypozę, a środki z niego zostały przeznaczone na jej operację.

Tradycją Balów Dobroczynnych jest wspieranie potrzebujących dzieci.

Do tej pory w trakcie wszystkich edycji bali zebrano ponad 15 mln złotych.

To już ostatni bal Państwu Dutkidwiczów ze względu na kończącą się kadencję prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który zadeklarował, że już nie będzie więcej startował w wyborach.

Tradycją balów stała się licytacja. W tym roku będzie można zakupić m.in. oryginalną koszulkę wraz z autografem napastnika Bayernu Monachium – Roberta Lewandowskiego, replikę NAWY, która posłużyła do stworzenia innowacyjnego dzieła na wyspie Daliowej w sercu Wrocławia, hełmu Bractwa Kurkowego czy wina św. Jana Pawła II, które od lat wraca z powrotem na aukcję.

W wydarzeniu będzie uczestniczyć ponad 1000 gości — przedstawicieli biznesu, nauki, kultury i polityki. Bal otwiera tradycyjnie kardynał Gulbinowicz.

Zebrane środki podczas imprezy zostaną przeznaczone na wyposażenie Pawilon Pediatryczny przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J Gromkowskiego we Wrocławiu oraz na realizację celów statutowych Fundacji Opieka i Troska. Bal odbędzie się w sobotę (3 lutego) w Hali Stulecia. Więcej na www.baldobroczynny.pl

POSŁUCHAJ:

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content