Ala Janosz o tym, co było po Idolu

Ala Janosz w rozmowie z Gabrielą Iwińską

Alicja Janosz – jako młoda dziewczyna wygrała pierwszą edycję popularnego programu Idol w Polsce. Dzisiaj w telewizji jest ich całkiem sporo: Must be the Music, The Voice of Poland, Mam talent itd. Ale wtedy te programy dopiero raczkowały. Co niesie ze sobą taka wygrana, jakie konsekwencje? Czy piosenkarka powtórzyłaby to doświadczenie raz jeszcze?

Przede wszystkim wypytywaliśmy Alę Janosz o to, jak ocenia udział w programach rozrywkowych, których celem jest wygrana spośród wielu rozśpiewanych uczestników. Czy powtórzyłaby to doświadczenie? A może żałuje tej decyzji udziału?

Kiedy Alicja Janosz wygrywała Idola, miała tylko siedemnaście lat. Jak potoczyłoby się jej życie bez tego? Czy uważa, że kariery muzycznej nie da się rozkręcić bez uczestnictwa w konkursach wokalnych, czy wprost przeciwnie?

Oczywiście nie obyłoby się w rozmowie bez tematu pandemii i lockdownu, który zamroził artystów na długi czas. Piosenkarka opowiedziała, jak sobie z tym poradziła.

Ponieważ Alicja Janosz już kilka lat temu została mamą, musieliśmy spytać o to, jaki jej syn ma na nią wpływ, także na tę działalność twórczą.

Nie zabrakło też dyskusji wokół płyt, ale także o tym, co działo się z wokalistką przez te wszystkie lata, kiedy zeszła ze sceny i nie nagrywała. Jak się okazało, niełatwo było powiedzieć „dość” i dać sobie przestrzeń i czas na zdecydowanie, co dalej.

Na sam koniec Ala szczerze wyznała, jak wyglądał tej okres po wygranej w Idolu, jak reagowało otoczenie i o presji, którą na nią wywierano.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content