Akademia Kina Światowego – dowiedz się więcej o filmie

kinonh.pl

Ruszyły zapisy na nowy semestr Akademii Filmowych w Kinie Nowe Horyzonty, których zajęcia odbywać się będą od marca do czerwca  2020 r.

W programie IV semestru kina światowego poznamy francuski neobarok, slow cinema, nową falę grecką i rumuńską, zagadnienia związane z Dogmą 95, kino Bollywood oraz kino Afryki Subsaharyjskiej.

Po każdym wykładzie zostanie wyświetlony film ilustrujący dany temat, a po projekcji uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z zaproszonymi ekspertami.

O programie i korzyściach wynikających z uczestnictwa w Akademii Filmowej, opowiadał Piotr Czerkawski, programer Kina Nowe Horyzonty.

Na zajęcia Akademii Kina Światowego zapraszamy we wtorki o godz. 17:00, a na zajęcia Akademii Polskiego Filmu w środy o godz. 17:00. Wiele wrocławskich uczelni honoruje zajęcia Akademii jako przedmioty, więc studenci mogą zdobyć zaliczenie na ocenę. Każde zajęcia to wykład specjalisty z danej dziedziny filmu i kultury oraz jeden lub dwa seanse. Akademie to też niepowtarzalna okazja do zobaczenia światowych arcydzieł i najważniejszych polskich filmów na dużym ekranie.

W programie 4 semestru Akademii Kina Światowego, m.in.:

  • Nikita
  • Memento
  • Timbuktu
  • Historia pewnej przyjaźni
  • 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

Pełny program Akademii Kina Światowego znajduje się pod tym linkiem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl