Adopcja – oczekiwanie na miłość

fot. Radio Rodzina

Wiele par waha się wciąż nad podjęciem takiej decyzji, dlatego porozmawialiśmy z Panią Katarzyną Zbąską, zastępcą dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej, na ten temat, by rozwiać wątpliwości i udowodnić, że procedury adopcyjne wcale nie są trudne.

Pani Dyrektor przede wszystkim nie zgodziła się z powszechnie panującym przekonaniem, że procedury adopcyjne są trudne i skomplikowane. Opowiedziała, jak dokładnie przebiegają, zapewniając przy tym, że z wieloma rzeczami można sobie poradzić, a najważniejsze są chęci pokochania dziecka.

Przyszli rodzice adopcyjni muszą mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe, ale i finansowe. Te aspekty są ważne o tyle, by była pewność, że dziecku niczego nie zabraknie i że będzie mieć swoją przestrzeń.

Procedura adopcyjna trwa około trzech miesięcy ze względu na odpowiednie szkolenia, przygotowujące przyszłych rodziców na możliwość jak najlepszej opieki nad dzieckiem, które już doznało w swoim krótkim życiu wielu krzywd. Zapytaliśmy dyrektor Katarzynę Zbąską o to, czy czasami pary rezygnują na tym etapie.

Dyrektor opowiedziała nam, co potem, jeśli rodzice uzyskają już odpowiednie kwalifikacje.

Na koniec Dyrektor DOPS-u podkreślała, że pomoc ośrodka nie kończy się wraz z przekazaniem dziecka rodzicom adopcyjnym – na ich pomoc i wsparcie można liczyć przez cały czas.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content