Adopcja – oczekiwanie na miłość (cz.2)

fot. zwierciadlo.pl

Dziś znów wracamy do tematu adopcji – tym razem gościem będzie psycholog Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej, Dorota Roszak-Maćkowiak, która opowiedziała o przebiegu adopcji od strony psychologicznej.

Łatwo można się domyślić, że na początku może być trochę trudno. Ale z czym dokładnie mierzą się dzieci, wstępując w nową rodzinę, i czego boi się para, która to dziecko przyjmuje?

Dzieci z ośrodków adopcyjnych w trakcie swojego krótkiego jeszcze życia doznały już tak wielu krzywd, których nie da się wymazać czy zapomnieć. Czy proces radzenia sobie z przeszłością może się kiedyś skończyć? Psycholog DOPS-u opowiada o tym więcej.

Psycholog Dorota Roszak-Maćkowiak przybliża także kompetencje, jakie powinni posiadać rodzice, zwłaszcza adopcyjni.

Zapytaliśmy także o powracające pytanie, które wielokrotnie jest powraca także w filmach czy w literaturze – mówić dziecku o tym, że jest adoptowane? Pani psycholog odpowiada bez wahania, że oczywiście. Ale jak to zrobić?

Na koniec Dorota Roszak-Maćkowiak odsłania dwie strony rodzicielstwa adopcyjnego – tę trudną, ale i zarazem tę piękną.

Jak się okazuje, wszystkie problemy można pokonać, bo przecież nie ma takich rodzin, gdzie ich nie ma. Ale w adopcji radość jest podwójna, gdy można podarować dziecku ciepło, czułość i miłość.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content