#3 Parafia św. Wawrzyńca we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Podczas trwających wakacji, w każdą niedzielę odwiedzamy jedną z wrocławskich parafii, tym razem udaliśmy się do św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

Na miejscu posługują Misjonarze Klaretyni na czele z proboszczem o. Wojciechem Matułą CMF, który przybliżył życie nie tylko duchowe lokalnej wspólnoty, ale również pracę na rzecz rozwoju ciała.

Przedstawiamy obszerną relację z parafii pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

Proboszcz O. Wojciech Matuła, przybliża życie duchowe parafian oraz wspólnoty, które działają przy kościele. Duchowny podkreśla, że wspólnota poświęca dużo czasu na formację najmłodszych.

O. Michał jest duszpasterzem akademickim, w tym wypadku DA Wawrzyny. W rozmowie poruszyliśmy kwestię dot. zadań przed którymi stoją dziś duszpasterstwa oraz pomysłu na zachęcenie młodych do czynnego udziału w tej formie aktywności religijnej.

Okazało się, że na Mszach św. pojawia się wielu wiernych spoza parafii, zapytaliśmy, co przyciąga ich właśnie do św. Wawrzyńca?

W naszej relacji nie mogło również zabraknąć rodowitych parafian, którzy opowiedzieli o wspólnocie ze swojej perspektywy.

Kościół św. Wawrzyńca jest znany z tego, że dba o formację najmłodszej części społeczności. Jak dzieci zatem zapatrują się na swój kościół?

Relację przygotował Mateusz Cieniawski oraz Krzysztof Pieszko.

 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content