17. Wolontariat super sprawa

fot. Radio Rodzina

W tym tygodniu, w audycji Oblicza Wrocławia, zapraszamy do zapoznania się z wybranymi stowarzyszeniami, które w dużej mierze swoją działalność opierają na wolontariuszach

Dziś (03.09.) w Obliczach Wrocławia rozmowa z przedstawicielami Stowarzyszenia Anioły Wiedzy

Goście rozmowy, Basia Animucka i Kamil Dziweńka ze Stowarzyszenia Anioły Wiedzy, pomagają dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy oraz odrabianiu lekcji. Czy taka pomoc jest potrzeba? Dowiedziecie się tego słuchając Oblicza Wrocławia.

Chcesz nauczyć się podstaw dot. obsługi komputera czy telefonu?

Dziś (04.09.) w Obliczach Wrocławia rozmawiamy o działalności Stowarzyszenia Pomocy Iskierka, m. in. o projekcie IT. Gośćmi rozmowy są Anna i Mariusz Korgól, koordynatorzy do spraw współpracy z wolontariatem.

Gości pytam, m.in. o to w jakich sferach społecznych i emocjonalnych najwięcej pomocy potrzebują dzieci i ich rodzice.

Porozmawiamy też o projekcie IT, którego celem jest pomoc wszystkim, którzy chcą nauczyć się podstawowych spraw związanych z obsługą komputera czy telefonu komórkowego.

 Formuła Dobra w Obliczach Wrocławia. Gościem rozmowy jest Anna Naruszewicz, wolontariuszka hospicjum dla dzieci Dolnego Śląska.

Jakie predyspozycje należy mieć, by pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom, jaka pomoc jest potrzebna? O to m. in. pytam gościa dzisiejszej rozmowy. Panią Annę pytam też, jak to się stało, że została wolontariuszem i co z tego ma.

 Goście rozmowy, Joanna Zielińska Kowal i Marta Kochanowicz z Uniwersytetu Dzieci opowiadają dziś (06.09.), jak zainteresować dzieci nauką, co oferuje Uniwersytet Dzieci i kto może włączyć się w jego tworzenie.

 

 Wolontariuszem można być również w Uniwersytet Dzieci, gdzie pomagając można zdobywać nową wiedzę.

Dziś (07.09.) ponownie gośćmi rozmowy są Joanna Zielińska Kowal i Marta Kochanowicz, które opowiadają kto może zostać wolontariuszem i jakie zadania stoją przed osobami chętnymi do pomocy. Rozmawiamy również o tym, jak biznes może włączyć się w edukację dzieci.

 

Zapraszam do wysłuchania audycji.

Łukasz Ligorowski

Audycja Oblicza Wrocławia powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content