Awarie i opóźnienia PKP rozwiązane

mat. prasowe

Wczoraj około godziny czwartej wystąpiły zmiany z przyczyn technicznych w aż 19 lokalizacjach na lokalnych centrach sterowania i objęły kilkaset kilometrów linii kolejowych. To spowodowało opóźnienia pociągów, a niektóre z nich zostały odwołane.

Jak podało PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do godziny 18:00 17 marca w czwartek służby techniczne i przedstawiciele producenta przywróciły sprawność ostatnich pięciu lokalnych centrów sterowania (LCS): Konin, Słupsk, Miastko, Iława, Grodzisk Mazowiecki. Wszystkie LCS działają już poprawnie. Wciąż jednak monitorowana jest praca wszystkich urządzeń naprawionych po awarii. Przywracana jest także rozkładowa jazda pociągów.

Znane są już przyczyny usterek. Zgodnie z oświadczeniem firmy Alstom – producenta urządzeń – to błąd w działaniu urządzeń. „Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce. Bezpieczeństwo pasażerów nie jest zagrożone. Wdrożyliśmy plan przywrócenia dostępności urządzeń sterowania ruchem kolejowym, aby zminimalizować zakłócenia spowodowane usterką w systemach sterowania ex-Bombardier”.

Aby minimalizować utrudnienia wprowadzane jest wzajemne honorowanie biletów.

mat. pras.

mat. dź. GI

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content