Studenci UMW pomagają z głową

mat. pras.

Samorząd Studentów UMW zorganizował zbiórkę artykułów higienicznych dla uchodźców z Ukrainy. Z zebranych produktów powstaną „kosmetyczki”, które uczelnia dostarczy potrzebującym.

Studenci Uniwersytetu Medycznego ponownie włączyli się do organizacji akcji dobroczynnej dla Ukraińców. We współpracy z uczelnianym koordynatorem pomocy Ukraińcom i jednocześnie Prorektorem ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem, prof. Tomaszem Zatońskim, przez cały tydzień będą prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów higienicznych. Dedykowane temu pudła zostały rozmieszczone na wszystkich wydziałach oraz w budynku Centrum Naukowej Informacji Medycznej UMW przy ul. Marcinkowskiego.

Produkty, które można dostarczać, wskazali wolontariusze pracujący w punkcie na terenie dawnego portu lotniczego Wrocław-Strachowice. Na liście znalazły się: szczoteczki, pasty do zębów, środki do dezynfekcji, chusteczki nawilżane, mydła w płynie w rozmiarze podróżnym oraz podpaski, tampony i pieluchy dla dzieci.

— Każdy człowiek nosi w sobie chęć pomocy, jednak nawet pomoc powinna być zorganizowana, a działanie przemyślane i zaplanowane – dokładnie tak, jak apelował nasz rektor. Właśnie dlatego zbiórka ogranicza się do konkretnych rzeczy, na które obecnie jest zapotrzebowanie — wyjaśnia Bernadetta Nowak, przewodnicząca Samorządu Studentów.

Z zebranych i pogrupowanych produktów zostaną stworzone zestawy w formie „kosmetyczek” z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wszystko po to, aby osoby przyjeżdżające do Wrocławia z Ukrainy miały zapewnione podstawowe warunki higieniczne.

Zbiórka artykułów higienicznych to kolejna z akcji pomocowych studentów UMW. W ubiegłym tygodniu wolontariusze przygotowali 100 apteczek zawierających podstawowe materiały opatrunkowe oraz płyny do odkażania i dezynfekcji, które zostały przekazane działającej na Ukrainie Fundacji Gromada. Transport apteczek był możliwy dzięki uprzejmości Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content