PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Polska Liga Esportowa otrzymały nagrodę w kategorii „Esport i biznes”

fot. Radio Rodzina

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Polska Liga Esportowa otrzymały nagrodę w kategorii „Esport i biznes” przyznawanej przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Jury nagrodziło najlepszy i najbardziej efektywny projekt prowadzony na styku esportu i biznesu jakim jest sponsoring tytularny PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Dziękuję za docenienie zaangażowania PGE w rozwój i profesjonalizację polskiego esportu. Razem z Polską Ligą Esportową stworzyliśmy unikatowy projekt, jakim jest PGE Dywizja Mistrzowska PLE, a nagroda Stowarzyszenia Sport Biznes Polska jest tego najlepszym potwierdzeniem. Współpraca z Polską Ligą Esportową pozytywnie wpłynęła na rozpoznawalność PGE Polskiej Grupy Energetycznej wśród młodych ludzi – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Polski esport rośnie w siłę, co przekłada się na zainteresowanie sponsorów. Dzięki temu możemy się rozwijać i dawać szansę organizacjom, które grają w PLE. Wspólny projekt z PGE Polską Grupą Energetyczną to przykład działania, które – mamy nadzieję – wyznaczy nowe standardy w sponsoringu rodzimego esportu – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej.

Ocenie jury podlegały cel kampanii i jego realizacja, dobór grupy docelowej, kreatywność i innowacyjność, narzędzia i ich efektywność, zaangażowanie odbiorców oraz efekty kampanii.

PGE została sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej w 2021 roku, stając się jednym z najważniejszych sponsorów esportu w Polsce. W ramach PGE Dywizji Mistrzowskiej w 2021 r. rozegrano 2 sezony rywalizacji w Counter Strike: Global Offensive. Rozgrywki były transmitowane na antenie Polsat Games oraz na platformach streamingowych: YouTube oraz Twitch.

Sukces PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zadecydował o organizacji specjalnego eventu esportowego – PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej na Stadionie Letnim w Gdańsku. Był to pierwszy w historii turniej esportowy na plaży, który zgromadził setki osób na miejscu, jak i przed ekranami. Zorganizowane wydarzenie jest przykładem synergii między światem sportu i esportu. Z okazji Dnia Nauczyciela PGE we współpracy z Polską Ligą Esportową zorganizowała konkurs. Nagrodzono w nim tych, którzy rozpowszechniają esport, dając mu możliwość rozwoju w przestrzeni szkolnej.

***

Sponsoring sportu jest elementem działalności biznesowej, wizerunkowej oraz społecznej PGE. PGE jest sponsorem największej areny sportowej w Polsce PGE Narodowego, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi oraz profesjonalnych klubów sportowych, takich jak PGE Skra Bełchatów, PGE FKS Stal Mielec, PGE Spójnia Stargard. Od 2021 r. wspiera Polską Ligę Esportową i Polski Związek Żeglarski. PGE angażuje się w promocje łyżwiarstwa profesjonalnego i amatorskiego poprzez współpracę z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego oraz realizację projektu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Ważnym elementem działań sponsoringowych jest wsparcie sportu dzieci i młodzieży w ramach programu PGE Junior.

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe. Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content