Podróżuj z Agnieszką: Drezno i Saska Szwajcaria

fot. Radio Rodzina

Agnieszka Kulbida z Camino Travel i przewodniczka kierunków niemieckich Izabela Ganske oprowadzą nas dziś po stolicy Saksonii, czyli Dreźnie oraz malowniczej Krainie Łaby. Audycja podróżnicza w każdą środę po 16:00.

Drezno nazywane jest Florencją Północy. Ze względu na swoją historię, zabytki i ponad 50 muzeów co roku przyciąga turystów, również z Dolnego Śląska.

– Z Wrocławia to zaledwie 3 godz. jazdy samochodem – mówi przewodniczka, Izabela Ganske.

Zwiedzanie zaczynamy od Altstadt, czyli Starego Miasta z Zamkiem Rezydencyjnym, kompleksem Zwinger czy kościołem Marii Panny Frauenkirche. Drezno zostało odbudowane po bombardowaniach w 1945 roku.

Przez Drezno przepływa rzeka Łaba, która sprzyja nie tylko gospodarce (produkcja statków parowych), ale i turystyce. Przechodząc przez jeden z mostów, warto zatrzymać się w Nowym Mieście, czyli offowej dzielnicy Drezna nazywanej małym Berlinem. – dodaje Iza Ganske.

W programie odwiedzimy też Muzeum Higieny, wytwórnię porcelany w Miśni, wybierzemy się w góry szwajcarskiej Saksonii i posmakujemy lokalnej kuchni.

Emisja w środy po godz. 16:00. Powtórki w soboty o tej samej porze. Zaprasza Daria Detlaf.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Wszystkie odcinki „Podróżuj z Agnieszką” są na stronie Radia Rodzina w zakładce audycji: https://www.radiorodzina.pl/wszystkie-audycje/podrozuj-z-agnieszka/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content