DOT otwiera świetlicę dla ukraińskich dzieci

Świetlica w Wojnowicach mat. pras.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna odpowiada za promocję w regionie. W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę podjęła działania mające na celu pomoc dotkniętym wojną dzieciom, udostępniając dla nich atrakcje turystyczne. 7 marca organizacja otwiera świetlicę dla najmłodszych, by choć na chwilę zapomniały o traumie ucieczki ze swojego kraju.

Mówi  Arleta Bzdun – koordynatorka punktów informacji turystycznej Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Ze świetlicy będzie mogło skorzystać 40 dzieci, dodaje koordynatorka.

Placówka zostanie uruchomiona w Sky Tower w sali warsztatowej Kolejkowa. Już teraz do DOT zgłaszają się przedstawiciele atrakcji turystycznych spoza Wrocławia np. Sztolnie Walimskie czy Zamek Grodno, potrzebny jest jednak transport – mówi Jakub Feiga p.o. Dyrektora Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Jakub Feiga zapewnia, że inicjatywa będzie rozszerzana.

Dolnośląska branża turystyczna angażuje się w pomoc Ukrainie udostępniając dla ukraińskich dzieci atrakcje Dolnego Śląska czy zapewniając im nocleg. Mówi Adam Zawada – prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Obecnie turystyka do Ukrainy jest wykluczona z powodu inwazji z Rosji. Jak zaznacza prezes DOT dopiero teraz uświadamiamy sobie jak słabo znamy swojego sąsiada.

W tym roku na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego ze względu na wojnę za wschodnią granicą zabrakło przedstawicieli Ukrainy. Dolny Śląsk nie zapomniał o swoim sąsiedzie. Powstało m. in. symboliczne stoisko Dnipropietrowskiego, gdzie można m. in. wpisać się do księgi i wyrazić wsparcie dla ukraińskiego narodu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content