Pomoc medyczna już w drodze do Lwowa!

fot. Radio Rodzina

W sobotę rano (05.03) do Lwowa wyjechała z Wrocławia karetka pogotowia z pełnym wyposażeniem medycznym. Karetkę przekazał lwowskiemu szpitalowi samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Ambulans należący do Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, w pełni wyposażony w środki medyczne, będzie brał udział w działaniach ratunkowych szpitala we Lwowie. – Jesteśmy w stałym kontakcie z Konsulem Generalnym Ukrainy we Wrocławiu, który na bieżąco informuje nas o najpilniejszych potrzebach zaopatrzenia medycznego ukraińskich szpitali. – mówi marszałek województwa, Cezary Przybylski. Marszałek na swoim Facebooku podziękował za wsparcie ponad politycznymi podziałami, taka akcja bowiem przyczyni się do ratowania życia.

Jednocześnie dziś rano z Wrocławia wyruszył pierwszy transport z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Na pokładzie tira wysłanego do Lwowa, zorganizowanego we współpracy z europoseł Beatą Kempą i Fundacją Wolna Ukraina, znalazły się m.in. leki i żywność z długą datą ważności. Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina, by wspierając uchodźców, którzy są już w Polsce, nie zapominać o cierpiących na Ukrainie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content