Policjanci prowadzą kontrolę prawidłowego korzystania z buspasów

Fot. mat. pras.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pełniący dziś służbę na ulicach Starego Miasta, zwracali uwagę na kierujących, którzy korzystali z buspasów, choć nie wszyscy mieli do tego prawo. Mandat za tego typu wykroczenie to 100 złotych, a do indywidualnego konta sprawcy dopisywany jest jeden punkt karny.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki nie tylko kontrolują prędkość i rozliczają sprawców kolizji. Dziś (piątek) z samego rana działali m.in. na jednej z głównych ulic Starego Miasta, czyli na Podwalu, i zwracali szczególną uwagę na osoby, które korzystały z pasa wyznaczonego dla ruchu pojazdów komunikacji miejskiej i taksówek.

Wystarczyło kilkanaście minut, aby zatrzymać do kontroli kilku kierowców, którzy poruszając się tą ruchliwą drogą, popełniali wykroczenie. Tłumaczenie były różne i różne były decyzje policjantów. Funkcjonariusze podchodzili indywidualnie do każdej osoby i stosowali zarówno pouczenia, jak i mandaty karne.

Za tego typu wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, funkcjonariusze nakładali grzywnę w wysokości 100 złotych. Do indywidualnego konta sprawcy dopisywany jest również jeden punkt karny.

Policja przypomina, że buspasy mają na celu ułatwienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej, którymi codziennie podróżują tysiące wrocławian. Dbajmy o to, aby mogły to robić bezproblemowo i sprawnie.

mat. pras. KMP we Wrocławiu / sierż. szt. Paweł Noga

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content