Niezbędnik Pomocowy dla uchodźców z Ukrainy

fot. Radio Rodzina

Miasto Wrocław i Fundacja Ukraina przygotowały niezbędnik dla osób przybywających do Polski z Ukrainy, gdzie obecnie trwa wojna. W materiałach są informacje jak zarejestrować swój pobyt, zgłosić dziecko do opieki czy znaleźć we Wrocławiu zakwaterowanie.

Wrocław jest trzecim największym ośrodkiem w Polsce, który ściąga do siebie obywateli Ukrainy. Miasto zapewnia, że jest gotowe przyjąć kolejne kilkanaście tysięcy – mówi Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mieszkańcy włączają się w pomoc: poprzez zbiórki, wpłaty na konto czy przyjmowanie rodzin do swoich domów. Największe wsparcie zapewnia wrocławska Fundacja Ukraina, która na bieżąco przekazuje środki i wysyła transporty za wschodnią granicę. Tłumaczy Artem Zozulia, prezes Fundacji.

Dla obywateli Ukrainy, którzy szukają schronienia we Wrocławiu, powstał Niezbędnik Pomocowy. Ulotki rozdawane są w 250 miejscach, m.in. na Dworcu Głównym PKP i przy galeriach, dodaje Adrian Staniszewski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W centrum przy ul. Świdnickiej / Kazimierza Wielkiego codziennie do godz. 20:00 działa Przejście Dialogu, gdzie można uzyskać informacje w j. ukraińskim nt. zakwaterowania czy pomocy prawnej.

Ponadto Prezydent Sutryk i były konsul honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Grzegorz Dzik podpisali list, w którym apelują o solidarność i wsparcie Fundacji Ukraina.

Dedykowana strona, na której zamieszczono Niezbędnik, to: wroclaw.pl/pomagamy Aktualna lista zapotrzebowań na: https://fundacjaukraina.eu/saveukraine/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content