We Wrocławiu powstało Archiwum Pomocy

fot. Radio Rodzina

Skala solidarności Polaków z Ukraińcami zmieniła nasze wzajemne relacje na dziesięciolecia. Ze względu na rolę dzisiejszych wydarzeń dla stosunków polsko-ukraińskich, Centrum Historii Zajezdnia, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytut Pawła Włodkowica powołały Archiwum Pomocy.

– Naszym celem jest udokumentowanie wsparcia udzielanego Ukrainie przez Polskę – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pawła Włodkowica dodaje, że większość relacji pochodzi teraz z Social Mediów, ale są to źródła nietrwałe, dlatego też ważne jest, aby zostało to udokumentowane w inny sposób.

Prof. Filip Wolański z Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego zaznacza, że w akcję już zaangażowali się studenci.

Organizatorzy apelują: Jeśli działasz w komitecie pomocy, organizacji która włączyła się w akcję itp. – prosimy dbaj o zachowanie dokumentacji elektronicznej (w tym e-maili i dyskusji w komunikatorach) oraz papierowej (wszelkie notatki, plakaty, ulotki, korespondencja urzędowa itp.), a po zakończeniu działań prześlij je do nas na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org, a w przypadku dokumentacji papierowej na adres Centrum Historii Zajezdnia, 53-235 Wrocław, ul. Grabiszyńska 184.

Pełen zakres archiwizacji prezentujemy poniżej:

  1. Jeśli jesteś uczestnikiem akcji pomocy, demonstracji, koncertu itp. – wykonaj telefonem kilka zdjęć i wyślij do nas wraz z opisem (miejsce, data, rodzaj akcji) na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org Jeśli nagrałeś film – wyślij go również, na przykład przy pomocy wetransfer.com. Jeśli masz zdjecia/nagrania z wcześniejszych akcji, również wyślij je do nas.
  2. Jeśli zauważyłeś plakat, transparent, napis na murze – sfotografuj telefonem i wyślij do nas z opisem (miejsce, data) na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org
  3. Jeśli w mediach społecznościowych widzisz post poświęcony pomocy, zawierający słowa solidarności i wsparcia – zrób printscreen i wyślij do nas z na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org
  4. Jeśli jesteś dziennikarzem i publikujesz online relacje z akcji pomocy, skopiuj je do pliku pdf i wyślij do nas z opisem (data, miejsce publikacji) na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org
  5. Jeśli działasz w komitecie pomocy, organizacji która włączyła się w akcję itp. – prosimy dbaj o zachowanie dokumentacji elektronicznej (w tym e-maili i dyskusji w komunikatorach) oraz papierowej (wszelkie notatki, plakaty, ulotki, korespondencja urzędowa itp.), a po zakończeniu działań prześlij je do nas na adres archiwumpomocy@zajezdnia.org, a w przypadku dokumentacji papierowej na adres Centrum Historii Zajezdnia, 53-235 Wrocław, ul. Grabiszyńska 184.

mat. pras. CHZ

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content