Grupa PGE wspiera uchodźców z Ukrainy

Foto: PGE

Grupa PGE podjęła kolejne działania, wspierające uchodźców z Ukrainy. Zostały uruchomione kolejne transze pomocy dla Caritasu – Przemyskiego i Lubelskiego – po 100 tys. zł. Razem z piątkową pomocą dla Caritasu Rzeszowskiego, Fundacja PGE przekazała już 300 tys. zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Ponadto, PGE udostępni ośrodek „Energetyk” w Nałęczowie, gdzie przygotowanych zostało 120 miejsc noclegowych dla uciekających przed rosyjską agresją Ukraińców.

Pomagamy wszystkim potrzebującym. Jesteśmy w stałym kontakcie z Caritas i administracją rządową. Nasza pomoc będzie dostosowana do bieżących potrzeb – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Od 28 lutego br. we wszystkich spółkach z Grupy PGE rozpoczęła się także zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla osób uciekających przed wojną. Pracownicy przekazują m.in. apteczki, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki higieniczne, koce, śpiwory, a także mleko w proszku, pieluszki oraz żywność dla małych dzieci. Zebrane produkty wysyłane będą do Caritas, z którymi współpracuje PGE, a także bezpośrednio do ośrodków wskazanych przez Caritas, gdzie zakwaterowane są rodziny z dziećmi.

W strefie przygranicznej pracują również zespoły wolontariuszy PGE, pomagając uchodźcom odnaleźć oczekujących na nich bliskich czy znajomych, uzyskać pomoc medyczną lub znaleźć miejsce na odpoczynek po długiej podróży i docelowe zakwaterowanie. Wolontariusze wspierają rodziny w opiece nad dziećmi i pomagają odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

PGE zachęca także pracowników Grupy i wszystkich chętnych do odwiedzania Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Punktów Poboru Krwi, w celu oddania krwi dla potrzebujących z Ukrainy.  

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content