Nabożeństwo ekumeniczne o pokój na Ukrainie

fot. Radio Rodzina

Dziś w Katedrze św. Wincentego i św. Jakuba we Wrocławiu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne zorganizowane przez przedstawicieli Kościoła Greckokatolickiego. Wierni różnych wyznań modlili się o pokój na Ukrainie.

W modlitwie wzięli udział m.in. biskup eparchii wrocławsko-koszalińskiej, Włodzimierz Juszczak, arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski oraz biskup Ryszard Bogusz, biskup senior diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

-Zbieramy się wszyscy, aby pokazać swój sprzeciw oraz wyrazić ból i łączność z tymi, którzy są na Ukrainie- mówi biskup eparchii wrocławsko-koszalińskiej, Włodzimierz Juszczak.

Abp Józef Kupny zapewnił o solidarności wobec narodu ukraińskiego i wyraził szacunek dla wszystkich, którzy bronią swojej ojczyzny.

We wspólnej modlitwie wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych. Wśród nich byli m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wierni modlili się o ustanie działań wojennych za naszą wschodnią granicą. Wskazywali, że modlitwa jest ważnym wsparciem dla ukraińskich sióstr i braci.

Warto pamiętać, że świątynia jest cały czas otwarta i można pomodlić się w niej w intencji pokoju dla Ukrainy i całego świata.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content