Gen. Jarosław Stróżyk: Putin predestynuje do miana zbrodniarza wojennego

www.ism.uni.wroc.pl

Minęła pierwsza doba od ataku Rosji na Ukrainę. Nad ranem siły rosyjskie rozpoczęły atak rakietowy na Kijów. Rosyjskie drony zrzucają na miasto bomby, w tym na budynki mieszkalne. Gen. Jarosław Stróżyk, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu sztabu wojskowego NATO, były attaché w USA podsumowuje pierwsze 24 godziny inwazji.

– Systematyczne niszczenie Ukrainy to jest cel bliższy Putina i jego drużyny. Panuje duża niepewność. Putin predestynuje do miana zbrodniarza wojennego – mówi gen. Stróżyk.

Rosyjskie drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Celem Putina jest Kijów. Czy w ten sposób chce złamać morale Ukraińców? – pytamy generała.

-Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Czy państwa demokratyczne robią wszystko, co możliwe, by pomóc Ukrainie?

Generał zaapelował o spokój, rozsądek i jedność Polaków wobec inwazji na Ukrainę.

Przywódcy Unii Europejskiej nałożyli drugi pakiet sankcji wobec Rosji za atak na Ukrainę. Restrykcje obejmują sektory finansowy, energetyczny i transportowy, dotyczą też kontroli eksportu oraz ograniczeń dla rosyjskich oligarchów.Sankcje odcinają Rosji dostęp do najważniejszych rynków kapitałowych i wprowadzają zakaz eksportu niektórych technologii, między innymi do unowocześniania rafinerii.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content