Trzebnica solidarna z Ukrainą

mat. pras. Trzebnica

Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica skierował dziś słowa wsparcia i zapewnienie o gotowości do niesienia wszelkiej pomocy do przyjaciół z partnerskiego miasta Vynnyky na Ukrainie. W geście solidarności budynek Urzędu Miejskiego w Trzebnicy został dziś wieczorem podświetlony w kolorach flagi ukraińskiej. 

– W 2007 roku nawiązałem bardzo owocną współpracę partnerską z miastem Vynnyky (Winniki) koło Lwowa. Przez te kilkanaście lat miałem przyjemność osobiście przekonać się o tym jak przyjaznymi, otwartymi i serdecznymi ludźmi są nasi sąsiedzi z Ukrainy. Również wśród nas w Gminie Trzebnica mieszka wiele osób narodowości ukraińskiej, są oni nieodłączną częścią naszej lokalnej społeczności, chodzą razem z naszymi dziećmi do trzebnickich szkół, dzielą z nami nasze troski i zmartwienia. Dlatego w tym tragicznym dla Ukraińców momencie okażmy naszym przyjaciołom pomoc i solidarność – napisała na portalu facebook Marek Długozima.

Zapewnił również: – Ze strony Gminy Trzebnica zapewnimy oczywiście wszelkie niezbędne wsparcie dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy. O swojej gotowości do pomocy poinformowałem również Wojewodę Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego. Drodzy przyjaciele z Ukrainy, jesteśmy z Wami. Jesteśmy z Ukrainą! Wspieramy Was sercem, myślami i modlitwą.

Na zakończenie dodał: – Dziękuję również panu Markowi Czarnikowi, trzebnickiemu przedsiębiorcy z firmy Show Design, która umożliwiła podświetlenie budynku urzędu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content