Solidarni z Ukrainą. Wrocław wyśle na Ukrainę generatory prądu

Fot. UMW

Konsulaty generalne i honorowe działające we Wrocławiu wspólnie z prezydentem miasta wyraziły swoją solidarność z narodem ukraińskim w obliczu rosyjskiej agresji. Trwają rozmowy z wojewodą dolnośląskim w kwestii ewentualnego przyjęcia i lokacji uchodźców.

– Tysiące Ukraińców wybrało Wrocław jako swój drugi dom. Niezależnie czy Państwa obecność tutaj będzie liczyła się w dniach, tygodniach, miesiącach czy latach, są Państwo zawsze mile widziani we Wrocławiu. – mówi prezydent Jacek Sutryk.

Z Wrocławia popłynie na Ukrainę konkretna pomoc – deklaruje prezydent.

Co dalej z Ukrainą i jej mieszkańcami?

Sytuacja z każdym dniem staje się coraz bardziej napięta. Jurij Tokar, konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu podziękował za okazane wsparcie i zapewnił, że Ukraina nie będzie patrzeć biernie na decyzje Władimira Putina.

Czy Wrocław przyjmie uchodźców z Ukrainy? -Trwają rozmowy z wojewodą dolnośląskim ws. przygotowania takiego planu – dodaje prezydent Sutryk.

Tymczasem dzień po uznaniu przez Federację Rosyjską tzw. Donbaskiej i Ługańskiej Republik Ludowych, administracja USA ogłosiła w odpowiedzi pakiet sankcji finansowych wobec rosyjskich banków. Sama Rosja rozpoczęła ewakuację pracowników ze wszystkich swoich placówek dyplomatycznych. Z rosyjskiej ambasady w Kijowie zdjęto rosyjską flagę.

Zob. też:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content