Synod i modlitwa w duszpasterstwie Przystanek Szewska

fot. Radio Rodzina

5 marca rozpoczną się cykliczne spotkania synodalne w kościele pw. św. Macieja we Wrocławiu. Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku post-akademickim (25-40 lat), zakonników oraz tych, którzy nie są związani na stałe z parafią.

-Spotkania synodalne to odpowiedź na zaproszenie papieża Franciszka, by w diecezjach prowadzić rozmowy o kondycji Kościoła i wsłuchiwać się w głos wiernych – mówi Kamil Dyba, koordynator spotkań w Maciejówce.

Spośród tematów zaproponowanych przez Sekretariat Synodu Stolicy Apostolskiej, duszpasterstwo wybrało cztery. Na pierwszym spotkaniu w sobotę 5 marca o godz. 10:00 uczestnicy porozmawiają o tym, czym jest dla nich Kościół.

Zebrane wnioski w postaci syntezy zostaną przekazane do sekretariatu synodu naszej diecezji. Następnie trafią do Watykanu. Trwają zapisy, a więcej informacji na stronie wydarzenia Przystanek Synod.

Na rozmowę z koordynatorem spotkań, Kamilem Dybą, zapraszamy we wtorek (22.02.) po godz. 13:10.

Terminarz spotkań

• 5.03.2022 r. (sobota) godz. 10:00 – Mój Kościół
Spotkanie będzie dotyczyło naszego doświadczenia i rozumienia Kościoła.

• 19.03.2022 r. (sobota) godz. 10:00 – Rany Kościoła
Będziemy chcieli porozmawiać o sprawach, które są dla nas trudne, gorszące we wspólnocie Kościoła i zastanowimy się, co możemy z tym doświadczeniem zrobić.

• 9.04.2022 r. (sobota) godz. 10:00 – Kościół: razem w świecie
Chcemy zastanowić się na tym, co Kościół może wnieść w budowanie dobra wspólnego w społeczeństwie i czego my, jako chrześcijanie możemy nauczyć się od innych religii, ludzi niewierzących, ruchów i instytucji społecznych, świata kultury.

• 23.04.2022 r. (sobota) godz. 10:00 – Władza i uczestnictwo w Kościele
Będziemy wspólnie rozeznawać w jaki praktyczny sposób możemy budować Kościół synodalny – w jaki sposób synodalność może przekładać się na styl sprawowania władzy, podejmowania decyzji i budowanie podmiotowości wszystkich wiernych.

Spotkania odbędą się w kościele pw. św. Macieja we Wrocławiu (pl. Nankiera 17a) oraz pomieszczeniach CODA Maciejówka. Będą trwały ok 4 godzin. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc każde spotkanie zostanie poprzedzone zapisami.

Formularz zapisów: https://forms.gle/QTzqbCQMfkuTTt696

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content