Jak często stosować peeling do twarzy w przypadku cery suchej?

fot. Radio Rodzina

Cera sucha ma dosyć specyficzne wymagania. Musimy poświęcić niemało czasu, aby sprawić, że skóra będzie wyglądała dobrze zarówno w makijażu, jak i bez niego. Jednak właściwie dobrana pielęgnacja twarzy jest w stanie czynić cuda. Nie można przy tym pomijać takich produktów, jak choćby peeling do twarzy, który pomoże nam w walce z suchymi skórkami. Tylko jak często powinniśmy stosować go w przypadku cery suchej? 

U kogo może występować cera sucha?

Z cerą suchą może zmagać się tak naprawdę każdy. Jednak nikt nie uczy nas tego, jak dbać o tego rodzaju skórę, jak często sięgać po peeling do twarzy i jakich zabiegów pielęgnacyjnych warto się wystrzegać. A lista czynników, które mogą powodować pogorszenie stanu cery, jest naprawdę długa. Na szczęście wiele mówi się o tym, jak ważne są kremy nawilżające do twarzy i że należy stosować je codziennie. 

Cera sucha może doskwierać nam zarówno w młodym wieku, jak i w dorosłości. Należy jednak pamiętać, że cera sucha nie jest tym samym co skóra odwodniona, która jedynie chwilowo zmaga się z brakiem odpowiedniego poziomu nawilżenia. 

Niezależnie od tego, czy problemy z suchością zauważyliśmy dopiero teraz, czy może zmagamy się z nimi od wielu lat – warto zweryfikować, czy możemy dokonać pewnych zmian w naszej codziennej pielęgnacji. Może okazać się, że poprzez regularnie stosowany peeling do twarzy czy aplikowanie właściwych kremów pożądany komfort wróci w zaledwie kilka tygodni. 

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

Efekty, jakie niesie za sobą stosowany regularnie peeling do twarzy, możemy zauważyć gołym okiem. Na początku będzie to wyczuwalne wygładzenie skóry. Suchych skórek będzie pojawiało się coraz mniej, o ile oczywiście nie będziemy złuszczać naskórka zbyt często. Z czasem okaże się również, że drobne przebarwienia są mniej widoczne, a zaaplikowany na buzię podkład czy krem BB wygląda znacznie lepiej. 

Peeling do twarzy jest niezbędny przy pielęgnacji cery suchej, jednak nie zaleca się używania produktów z drobinkami. Będą one zbyt drażniące, przez co może dojść do mechanicznego uszkodzenia skóry. Znacznie lepiej sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki enzymatyczne. Delikatnie, ale skutecznie złuszczają martwy naskórek, pomagają w pozbywaniu się przebarwień i sprawiają, że nasza twarz wygląda na młodszą i zdrowszą. A jak często wykonywać peeling, aby cieszyć się możliwie jak najlepszymi rezultatami?

Jak często aplikować peeling do twarzy w przypadku cery suchej?

Specjaliści zalecają, aby obserwować, jakie są potrzeby naszej skóry. Jeżeli chodzi o peeling do twarzy i cerę suchą, to zaleca się wykonywać złuszczanie raz w tygodniu. Okres siedmiu dni będzie odpowiedni dla regeneracji i odnowy naskórka. Może okazać się jednak, że nawet i taka częstotliwość będzie nieodpowiednia, a objawi się to pod postacią zaczerwienienia bądź pieczenia. Co może być tego przyczyną? 

Warto zwrócić uwagę na to, czy na co dzień nie stosujemy innych produktów o działaniu złuszczającym. Mogą być to nawet toniki z dodatkiem kwasów. Są również osoby, które nie wyobrażają sobie demakijażu bez użycia specjalnej rękawicy myjącej. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie składniki aktywne posiadają stosowane przez nas kosmetyki oraz upewnić się, czy nie często wybieramy szczoteczki soniczne czy gąbeczki konjac. 

Pamiętajmy także, aby sięgać po kremy nawilżające do twarzy, które będą koiły i łagodziły wszelkiego rodzaju podrażnienia. Na rynku dostępnych jest tak wiele wariantów produktów na dzień i na noc, że z łatwością znajdziemy idealny kosmetyk. Warto dodać, że kremy nawilżające do twarzy mogą posiadać również filtr SPF, który w czasie dnia uchroni nas przed działaniem promieniowania UV, a jest to istotne zwłaszcza w momencie, gdy kilka bądź kilkanaście godzin temu wykonaliśmy peeling twarzy. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content