Wrocław przeciw samotności. 2022 Rokiem Dobrych Relacji

Fot. mat. pras. wroclaw.pl

„Wrocław miastem wolnym od samotności” – pod takim hasłem przez cały 2022 rok będą odbywać się wydarzenia dedykowane szerzeniu wiedzy o powszechnym zjawisku, jakim jest samotność. Tym samym Wrocław jako pierwsze miasto w Europie kompleksowo zajmie się tym problemem.

Pomysł na akcję wziął się z rozmów z doradczynią prezydenta ds. seniorów, dr Walentyną Wnuk z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prof. Joanna Rymaszewska z Kliniki Psychiatrii szpitala uniwersyteckiego we Wrocławiu zwraca uwagę na kliniczne objawy, z którymi zmagają się osoby samotne.

Ambasadorami wrocławskiej kampanii zostali artyści: Olga Tokarczuk, Anna Wyszkoni i Andrzej Piaseczny, którzy podkreślają jak ważne jest tworzenie i utrzymywanie dobrych relacji.

Samotność ma wiele wymiarów. W kontekście społecznym wpływa na to, czy jesteśmy szczęśliwi, wyjaśnia prof. Dariusz Galasiński z Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Zdrowiem i Chorobą UWr.

W ramach Roku Dobrych Relacji co miesiąc we Wrocławiu organizowane będą: spotkania uświadamiające, spektakle dla dzieci, koncerty czy sesje naukowe. Centralnym punktem będzie ogólnomiejski festyn, który odbędzie się 27 lipca, czyli w Międzynarodowy Dzień Osób Samotnych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content