42. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

wroclaw.pl

Krwiobieg Przeglądu Piosenki Aktorskiej przez cały czas pulsuje, tym intensywniej, im bliżej do 42. edycji. Organizatorzy podali już termin, w którym odbędzie kolejna odsłona kultowego już wrocławskiego wydarzenia, którego najważniejszym elementem jest Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Warto zaplanować czas na 18-27 marca 2022.

Póki co organizatorzy konkursu zachęcają aktorki/aktorów, wokalistki/wokalistów, studentki/studentów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy, a także wszystkich chętnych, którzy skończyli 18 lal do spróbowania swoich sił.

A oto rozkład poszczególnych wydarzeń:

18-27 marca 2022 – w tym terminie odbędzie się 42. Przegląd Piosenki Aktorskiej

15 lutego 2022 – konferencja prasowa, na której ogłosimy program festiwalu

Z kolei dla chcących wziąć udział w konkursie terminy są następujące:

4 lutego 2022 – nieprzekraczalny termin przysyłania formularza zgłoszeniowego KAIP albo prezentacji audio-video w formacie DVD (w przypadku uczestników, którzy z powodu przebywania za granicą nie mogą wziąć udziału w Etapie I).

20 i 21 lutego 2022 – Etap I, czyli przesłuchania konkursowe na Scenie Ciśnień Capitolu

19 marca 2022 – Etap II Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

25 marca 2022 – Etap III, czyli Finał KAIP. Tego dnia dowiemy się do kogo pofrunie Złoty Tukan i kto otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł. Dowiemy się też, kto zwycięży w Nurcie Off.

Warto wspomnieć o samym plakacie, którego autorem jest Damian Styrna. Jak podaje organizator konkursu, „Grafika przynosi miłe skojarzenia z Pegazem, symbolem artystycznego natchnienia. Okiełznany nieco przez naszego Tukana, wzniesie się, mamy nadzieję, na aktorsko-muzyczny Olimp, razem z gośćmi, a przede wszystkim z uczestnikami festiwalowych konkursów, rywalizującymi o Złotego Tukana, Tukana Off, Tukany Dziennikarzy i Publiczności.

Strona www organizatora: https://ppa.teatr-capitol.pl/konkurs-i-plakat/.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content