Ks. Dariusz Amrogowicz: Wasza niesprawność pozwala odkryć działanie Boga, którego świat nie widzi

Fot. YouTube screen Gość Wrocławski

11 lutego odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Pamiętamy więc w modlitwie o osobach schorowanych, starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunach.

Archidiecezja Wrocławska celebrowała wraz z wiernymi XXX Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Eucharystia została odprawiona w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela o godzinie 10:00.

Rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przypomniał, że to św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień, aby uwrażliwić lud boży, katolickie służby zdrowia i całe społeczeństwo. Zachęcał, aby być miłosiernym jak Jezus w obliczu miłości Boga, nabiera szczególnego znaczenia odnośnie do pracowników szpitali, przychodni i wolontariuszy medycznych. Ich służba wykracza poza granice zawodu i staje się misją. Ich ręce mogą być symbolem miłosiernych rąk Ojca.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Amrogowicz. Odnosząc się do różnych cudownych ozdrowień przypominał, że to nie święta woda ani nie żadne szczególne miejsce są przyczyną uzdrowień, ale Jezus Chrystus swoją mocą. Dzieje się to jednak za sprawą naszej wiary. Pytanie więc, czy my tego uzdrowienia chcemy. Wskazał, że celem wszystkich objawień i uzdrowień jest wołanie o nawrócenie grzeszników i pokutę.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas, zaznaczył, że Bóg przygotował dla każdego nas inną „terapię”, ale jedynym lekiem jest Jezus. Dopóki nie będzie uzdrowionej w naszym ciele duszy, łaska Boża nie jest w stanie nic zmienić w naszym życiu. Bądźmy miłosierni dla tych, którzy się nami opiekował – prosił kapłan.

Cała homilia do posłuchania tutaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content