Praca w opiece w Niemczech

mat. pras.

Z roku na rok rośnie liczba ofert pracy w opiece w Niemczech. Jest to wynik starzenia się tamtejszego społeczeństwa, co przekłada się na liczbę osób, które przekroczyły 60, a nawet 80 lat. Wiele z nich z czasem traci częściowo lub całkowicie swoją samodzielność w wyniku chorób, które coraz bardziej szerzą się w rozwiniętych społeczeństwach tak zwanego zachodu. W takim przypadku konieczne staje się zatrudnienie opiekunki seniora, która praktycznie całą dobę dba o dobrostan podopiecznego w jego mieszkaniu, czy domu.

Opieka Niemcy to dziedzina, która nie stawia przed chętnymi do pracy zaporowych wymagań, jednak są co najmniej dwa wymogi, bez których trudno podjąć pracę w tej branży. Po pierwsze, konieczna jest znajomość języka niemieckiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z seniorem i jego rodziną. Po drugie, należy posiadać już doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które zdobyliśmy, albo podczas pracy zawodowej, albo podczas opieki nad swoimi rodzicami, czy dziadkami. Oczywiście przyda się także umiejętność gotowania, sprzątania, czy dbania o ogród.

Jednak praca w opiece w Niemczech to nie tylko wymagania do spełnienia ale także spore korzyści, jakie można osiągnąć. Zarobki doświadczonej opiekunki osób starszych w Niemczech oscylują w okolicach 1700 euro netto miesięcznie. Do tego należy dodać, że opiekunka seniora ma darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, bowiem obie te rzeczy są opłacane przez samego seniora lub jego rodzinę. Ponadto dobre agencje opiekunek osób starszych oferują także bezpłatny transport na miejsce zlecenia, czyli tak zwaną sztelę. Więcej na temat pracy opiekunki seniora w Niemczech możesz przeczytać na naszym blogu na stronie: https://porady.senioport.pl/

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content