Improwizowane Poniedziałki, czyli o teatralnych opowieściach na żywo

fot. Radio Rodzina

Do naszego studia zajrzeli aktorzy z grupy teatralnej Improwizowane Poniedziałki odgrywający cotygodniowe spektakle we wrocławskim pubie Schody do Nikąd w poniedziałki o godzinie 19:00. Postanowiliśmy zapytać ich na czym polegają odgrywane przez nich improwizacje i czym się one różnią od tradycyjnych, zaplanowanych spektakli.

Jak odpowiedziała Ania – To co jest piękne i to co wyróżnia nasze wydarzenia to to, że publiczność może razem z nami odkrywać historie.

Naszych Gości postanowiliśmy zapytać także o to, w jaki sposób przygotowują się do improwizacji na scenie.

Rozmawialiśmy o granicach spontanicznej gry aktorskiej. Jak odpowiedział Iwo Wieczorek, to czego chcą unikać w swoich spektaklach to przede wszystkim stereotypy, które należy łamać i przezwyciężać.

Poruszyliśmy również temat trudności wynikających z wcielania się w różnorodne postaci na scenie przed publicznością. Rozmawialiśmy o sytuacjach trudnych, śmiesznych i zaskakujących. O tych kwestiach w Radiu Rodzina opowiedziała Martyna Lepka:

Na rozmowę z naszymi wyjątkowymi Gośćmi – Anną Bienias, Martyną Lepką i Iwo Wieczorkiem zapraszamy już w najbliższy poniedziałek po godzinie 10. Audycję poprowadzi Roksana Pilawska-Gronostaj

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content