W piątek będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego

fot. Radio Rodzina

Diecezjalne obchody Dnia Chorego odbędą się w Katedrze Wrocławskiej i wielu parafiach. Tego dnia pamiętamy w modlitwie o osobach schorowanych, starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunach.

11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Inicjatorem Światowego Dnia Chorego był papież św. Jan Paweł II – mówi Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Zapytaliśmy rzecznika Caritas, jak wielu chorych ma archidiecezja wrocławska.

Podstawową opiekę często zapewnia rodzina, która towarzyszy choremu w jego zmaganiach. Paweł Trawka apeluje, by za słowami papieża Franciszka z tegorocznego orędzia, nie zapominać o osobach samotnych.

Msza Św. w intencji chorych i ich opiekunów zostanie odprawiona w Katedrze Wrocławskiej w piątek o godz. 10:00. Radio Rodzina będzie transmitować wydarzenie. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na warunki pandemiczne nie odbędzie się tradycyjna agapa, która gromadziła chorych z diecezji w auli PWT. Organizatorzy zapraszają tego dnia do duchowej jedności.

Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Rokrocznie centralne obchody odbywają się w innym miejscu świata. Pierwsze odbyły się w 1993 roku w Lourdes i częściowo w Rzymie, w 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content