UWr przedłuża naukę zdalną do kwietnia. Co z pozostałymi uczelniami?

fot. MB

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego Przemysław Wiszewski wydał zarządzenie ws. organizacji kształcenia w semestrze letnim. Do 3 kwietnia 2022 r. została przedłużona nauka zdalna. Kiedy poznamy decyzje pozostałych wrocławskich uczelni?

Na Uniwersytecie Wrocławskim kształcenie zdalne zostało przedłużone do 3 kwietnia. Dotyczy to zarówno studentów studiów dziennych, jak i zaocznych czy wieczorowych. Wyjątkiem będą natomiast zajęcia, na których występują trudności w zakresie ich realizacji w trybie zdalnym (np. warsztaty czy zajęcia praktyczne). Za zgodą dziekana będą one mogły być przeprowadzane na uczelni w bezpośrednim kontakcie, przy zachowaniu określonych wymogów sanitarnych.

Według najnowszego zarządzenia, studenci Uniwersytetu Wrocławskiego wrócą na uczelnię 4 kwietnia i do końca semestru będą realizować zajęcia w trybie stacjonarnym. Wyjątkiem będą wykłady odbywające się w dużych grupach. Te do końca semestru będą prowadzone w trybie online. W uzasadnionych przypadkach dziekani wydziałów będą mogli wprowadzić kształcenie zdalne także na innych zajęciach.

Decyzja zapadła ze względu na obecną sytuację epidemiczną. Władze uniwersytetu zapewniają, że będą stale monitorowały liczbę zachorowań w regionie i na uczelni oraz będą brały pod uwagę zalecenia rządu i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jaką zatem formę zajęć preferują wrocławscy studenci?

Politechnika Wrocławska zarządzenie dot. organizacji semestru letniego ma opublikować jutro. Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu nie zdecydowały jeszcze o ostatecznej formule zajęć w następnym semestrze. Decyzja ma zostać podjęta do końca trwającej sesji. Szczegóły powinniśmy poznać najpóźniej pod koniec lutego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content