MPK Wrocław dąży do „wizji zero”. Na torowiskach coraz bezpieczniej

FB: MPK

W ubiegłym roku na wrocławskich torowiskach nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne obrało za cel “wizję zero”.

“Wizja zero” to projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który został opracowany w Szwecji. Jego podstawowym założeniem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Taka koncepcja zaistniała już w wielu europejskich miastach. Również MPK Wrocław wdraża liczne działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych i uczestników ruchu.

Miejska spółka kładzie nacisk przede wszystkim na kampanie informacyjne i edukacyjne. W zajezdniach przewoźnik od lat gości m.in. przedszkolaków i uczniów, by poprzez zabawy edukacyjne już od najmłodszych lat uczyć odpowiedniego zachowania na drogach, torowiskach i przejściach dla pieszych. 

Co więcej, MPK organizuje także szkolenia dla służb mundurowych. Nieustannie doszkalani są również motorniczy, którzy mogą polepszać swoje umiejętności na nowoczesnym symulatorze w zajezdni Borek.

W latach 2010-2020 na wrocławskich torowiskach życie straciło łącznie 20 osób. Pomimo szeregu prowadzonych działań, wdrożenie “wizji zero” nie będzie jednak możliwe bez zachowania odpowiednich postaw. Z tego względu MPK Wrocław apeluje do pieszych o szczególną ostrożność przy przekraczaniu torowisk tramwajowych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content