Uniwersytet Wrocławski przekazał dary do tymczasowego ośrodka dla uchodźców

fot. screen UWr - YouTube

Uniwersytet Wrocławski zebrał dary dla uchodźców znajdujących w tymczasowym ośrodku dla uchodźców w Wędrzynie (woj. lubuskie). Wśród darów pojawiły się m.in. żywność, odzież i kosmetyki.

Na terenie całej Polski nieustannie przybywa uchodźców z granicy polsko-białoruskiej. Osoby te dostają się do tymczasowych ośrodków, w których czekają na decyzję ws. dalszego pobytu na terenie kraju. Jednej z takich placówek pomógł Uniwersytet Wrocławski, który zorganizował specjalną zbiórkę.


– Uczelnia korzysta ze współpracy z Caritasem, który jest w stałym kontakcie z ośrodkiem dla cudzoziemców w Wędrzynie. W związku z tym, że do ośrodka dosyć trudno jest się dostać, to wieziemy rzeczy do Caritasu, które trafią do Wędrzyna. Wiemy, że na pewno tam dotrą, bo Caritas ma już ugruntowaną swoją pracę z tą placówką – mówi Agata Kreska z działu ds. komunikacji UWr.

Dary były zbierane przez studentów, wykładowców i pracowników administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród datków znalazły się przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby, żywność i odzież. Nie zabrakło również kosmetyków niezbędnych do codziennej higieny.

Zebrane dary trafiły do zielonogórskiego Caritasu. Organizacja przekaże je do ośrodka tymczasowego dla uchodźców w Wędrzynie, w którym przebywa ok. 600 osób.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content