Krzysztof Maj o sytuacji w dolnośląskich instytucjach kultury oraz funduszach unijnych

fot. PJB

Od końca listopada 2021 roku, Krzysztof Maj jest Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W zarządzie odpowiedzialny jest za kulturę i turystykę.

W Porannym Gościu Radia Rodzina zapytaliśmy najpierw o kwestię funduszy unijnych. To gorący temat, który poruszyło stowarzyszenie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa, zrzeszając niemal 50 samorządowców z regionu apelując o przejrzysty podział środków.

– Mniej pieniędzy z Unii Europejskiej przypada na jednego mieszkańca, dlatego, że mamy mniej środków, po drugie więcej ZIT-ów – dodaje nasz rozmówca.

W dalszej części rozmowy poruszyliśmy temat dot. zarobków w instytucjach kultury, za które teraz jest odpowiedzialny nasz Poranny Gość. Powróciliśmy do tematu sprzed kilku miesięcy, kiedy z doniesień medialnych wynikło, że dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej – Mariusz Kwiecień zarabiał miesięcznie ok. 62 tys. zł.

– Zarobki dyrektora Kwietnia to kwestia skandaliczna – komentuje sprawę Krzysztof Maj i podkreśla, że ta sprawa została wyjaśniona w sierpniu. Teraz dyrektor otrzymuje pensje na poziomie innych dyrektorów artystycznych w Polsce.

Rozmawialiśmy także o Dolnośląskim Ładzie i pierwszym w Polsce Sejmikowym Klubie Książki.

Posłuchaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content